Resultater fra sponsorstævnet 23.1.2016
Opdateret 24.1.2016, kl. 11.30
Der blev i alt svømmet 129.700 meter ved sponsorstævnet lørdag den 23. januar 2016
36 svømmere deltog i stævnet.
I alt havde klubben en sponsorindtægt på kr. 62.492.
En stor tak til de 80 sponsorer, som havde valgt at støtte Helsinge svømmeklub med 87 kontrakter.
Der var præmier til følgende:
Yngste pige - Frida Gram Peters - svømmede 2.900 meter
Yngste dreng - Victor Møller Klitgaard - svømmede 3.150 meter
Bedste Talent pige - Frida Gram Peters - svømmede 2.900 meter
Bedste Talent dreng - Victor Møller Klitgaard - svømmede 3.150 meter
Bedste K2 pige - Katrine Voss Thorsen & Laura Balbi - svømmede 3.600 meter
Bedste K2 dreng - Lukas Frederiksen - svømmede 3.800 meter
Bedste K1 pige - Cecilie Jørgensen - svømmede 4.450 meter
Bedste K1 dreng - Oliver Christiansen - svømmede 4.900 meter
Individuelle resultater
Navn |
Årgang |
|
Hold |
Meter |
Time |
Bane |
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
|
T |
3.150 |
1 |
1 |
Frida Gram Peters |
2007 |
|
T |
2.900 |
1 |
1 |
Nanna Frederiksen |
2004 |
|
T |
2.700 |
1 |
1 |
Catrine Nørgaard Olsen |
2003 |
|
T |
2.300 |
1 |
1 |
Emily Hansen |
2005 |
|
T |
0 |
1 |
1 |
Tobias Frederiksen |
2006 |
|
T |
2.750 |
1 |
2 |
Victor Christiansen |
2004 |
|
T |
2.700 |
1 |
2 |
Sarah Cecillia Eriksen |
2004 |
|
T |
2.600 |
1 |
2 |
Scott Foged |
2006 |
|
T |
0 |
1 |
2 |
Laura Iris Jørgensen |
2004 |
|
T |
2.450 |
1 |
3 |
Gustav Bonne Gudmand-Høyer |
2005 |
|
T |
0 |
1 |
3 |
Isaac Kozad |
2003 |
|
T |
0 |
1 |
3 |
Oskar Bonne Gudmand-Høyer |
2002 |
|
T |
0 |
1 |
3 |
Laura Balbi |
2003 |
|
K2 |
3.600 |
1 |
4 |
Katrine Voss Thorsen |
2002 |
|
K2 |
3.600 |
1 |
4 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
|
K2 |
3.550 |
1 |
4 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
|
K2 |
3.800 |
1 |
5 |
Tino Floris |
1998 |
|
K2 |
3.550 |
1 |
5 |
Asger Bach Bols Jeppesen |
2005 |
|
K2 |
3.500 |
1 |
5 |
Emil Gram Peters |
2005 |
|
K2 |
3.300 |
1 |
5 |
Emma Louise Friis Antonisen |
2002 |
|
K2 |
3.250 |
1 |
6 |
Gry Therkelsen |
2004 |
|
K2 |
3.200 |
1 |
6 |
Emma Julie Frandsen |
2004 |
|
T |
2.850 |
1 |
6 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
|
K2 |
0 |
1 |
|
Emma Jensen |
2002 |
|
K1 |
4.050 |
2 |
1 |
Katrine Schlawitz Frederiksen |
2002 |
|
K1 |
4.050 |
2 |
1 |
Thor Bach Bols Jeppesen |
2002 |
|
K1 |
4.050 |
2 |
1 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
KE |
4.850 |
2 |
2 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
|
KE |
4.800 |
2 |
2 |
Matthias Granhøj |
1999 |
|
KE |
4.700 |
2 |
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
K1 |
4.650 |
2 |
3 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
KE |
4.450 |
2 |
3 |
Alexander Mogensen |
1999 |
|
K1 |
0 |
2 |
3 |
Iben Bach Bols Jeppesen |
2000 |
|
KE |
4.050 |
2 |
4 |
Sofie Wibroe Krattet |
2000 |
|
K1 |
4.050 |
2 |
4 |
Alice Gantriis |
2000 |
|
K1 |
3.800 |
2 |
4 |
Serina Snellman Floris |
1995 |
|
K1 |
0 |
2 |
4 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
KE |
4.250 |
2 |
5 |
Jakob Forsberg |
2000 |
|
K1 |
4.250 |
2 |
5 |
Peter Forsberg |
1997 |
|
K1 |
4.250 |
2 |
5 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
KE |
4.900 |
2 |
6 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
KE |
4.550 |
2 |
6 |
Andreas Møller |
2004 |
|
T |
4.250 |
2 |
|
Klaes Skandov |
2003 |
|
K2 |
0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129.700 |
|
|
TAK TIL SPONSORERNE
Addvision A/S |
Advokaterne i Bødkergaarden |
Aksel V. Jensen A/S |
Annie Rasmuseen |
Antons Auto A/S |
Arbejdernes Landsbank |
Arnold Busck Boghandel |
A-safe Scandinavia Aps |
Autonord Design ApS |
Bijé Fritid og Camping |
Birgit Bach Andersen |
Birthe Frandsen Guld Sølv Ure |
BJ-Vision EFTF |
Bruun's Optik |
Byggefirmaet Quick Service |
Cafe Mille |
Casper Bøg Andersen |
Din Tøjmand |
Duemose VVS |
Dyredoktoren |
E. Mortensen og Søn A/S |
Entreprenørfirmaet Nordkysten A/S |
Erik Jeppesen |
Flügger Farver |
Frisør Christel |
GANITI |
Gilleleje Fodpleje |
Gilleleje Køle- & Energiteknik ApS |
Grubbe Advokater |
Græsted Fysioterapi |
Handelsbanken |
Helsinge Bilsyn Aps |
High-Grade |
Ilana Floris |
Ilse Lykke |
Inger og Svend Andersen |
Jens Frederiksen |
Jysk |
Kenneth Bagger Multiservice |
KIDS |
Kirstine Baadegaard |
Krogh-Lipani Aps |
La Cantina |
Leif Jensen & Co. Symaskiner |
Leif Nielsen ApS |
Lokalbolig Helsinge |
Massør Zonon i Ramløse |
Mester Z |
MLS Medical A/S |
Murermester Carsten Nielsen |
NAG Grovvareafd. A.m.b.A |
Naturvejleder Niels Henriksen |
Nybolig v/Vestergård & Oehlenschlæger |
OBE Entreprise |
Pakhuset Restaurant |
pdc-plast |
Penmatek A/S |
Per Maler |
Persano Group A/S |
Peter Floris |
Piamobil |
Plæneklipperservice |
Pomp De Lux |
Profboard Production Aps |
Rema 1000 - Esbønderup |
Rema 1000 - Vejby |
Rengøringsbutikken, JMV |
Røschke Auto Trading ApS |
Salon Mette |
Service-Teknik |
Skomagasinet |
Smidstrup Pizza og Cafe |
Sportigan |
Stala Consult |
Sørensen Biler |
Tandlæge Chalam Singthong Foged |
Tank Kai Dige Bach |
Tegnestuen Undertryk |
Thiele |
Toini Floris |
Una og Torben dine Frisører |